B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jakim miejscu zaplanować można swoje egzotyczne, wymarzone wakacje, które z krajów są obecnie najbardziej popularne.

Posted on 31/07/2021 8:37am

Któż z nas nie myśli o tym, żeby spędzić dwa tygodnie w cieniu palm, popijając mleko z kokosów. Jeszcze całkiem niedawno takie marzenia przeważnie zostawały marzeniami, jednak aktualnie nie ma żadnego problemu z ich wykonanie.


wycieczki do usa
Author: glenngould
Source: http://www.flickr.com


No może oprócz kwestii finansowych, bo wybierając się na takie wakacje liczyć się jednak trzeba z tym, że mogą być dużo kosztowniejsze. Wynika to przede wszystkim z odległości, które trzeba pokonać, bo najczęściej to właśnie podróż zabiera dużą część ogólnych kosztów. Całkowicie inaczej będzie kosztował wylot w rejon Morza Śródziemnego czy nawet do Tunezji lub Egiptu, a inaczej, jeżeli w planach przykładowo będzie Tajlandia, Kenia czy Meksyk. Dlatego też często wyjazdy w bardziej odległe miejsca trwają nawet dwa tygodnie, bo na mniej po prostu nie opłaca się jechać. A jak już się jest na miejscu, to kolejne kilka dni w hotelu i wyżywienie to niewielki procent całości, tak więc klienci znacznie chętniej wybierają jednak nieco dłuższe pobyty.
Tak naprawdę obecnie nie ma problemów z dostaniem się w każde miejsce na całym świecie, więc i osoby mające takie możliwości bardzo chętnie decydują się na egzotyczne wakacje na jakiejś odległej wyspie, zwłaszcza, że często są one tanio dostępne w wielu miejscach. A miejsc takich jest całkiem sporo, bo na obu półkulach są kraje słynące z przepięknej przyrody i świetnego odpoczynku. Zimową porą idealnym rozwiązaniem przykładowo może być Tajlandia, kraj ten nie tylko zaproponować może przepiękne morze, bujną przyrodę, ale też wiele zabytków i innych atrakcji. Z drugiej strony planety będą z kolei na turystów czekać całe Karaiby, wielu kojarzące się przede wszystkim z piratami, ale dające turystom dużo więcej. Coraz większym zainteresowaniem zaczynają się również cieszyć wycieczki do USA, bo wielu osobom marzy się rewizyta za oceanem.


Co prawda w dalszym ciągu kraj ten prowadzi w stosunku do Polski dość ostrą politykę jeśli chodzi o wizy, lecz wykupując zorganizowany wyjazd szanse na dostanie pozwolenia są dość spore. A że rozrywek w Stanach na pewno nie braknie, to popularność takich wczasów cały czas rośnie.

Tags: koszt, wyżywienie, raj