B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jakim miejscu urlopowicz wreszcie ma możliwość wypocząć?

Posted on 09/08/2019 7:38am

Osoby, które kompletnie nie wiedzą, które miejsce w czasie następnym razem bez dwóch zdań trzeba odwiedzić powinny zaznajomić się z owym tekstem. Spowoduje on, że być może pewni ludzie w dalszym ciągu będą mieć niezły mętlik w głowie, lecz mimo wszystko będą posiadali sporo większy zasób jakże ważnej wiedzy. W takim razie: jakie wczasowe możliwości są godne zainteresowania? A może Hiszpania jest takim krajem, który gwarantuje Polakom niesamowitą pogodę, smakowite jedzenie, niezłe życie nocne, fantastyczne plaże, a na dodatek gościnność i bardzo dużo zabytków i atrakcji turystycznych?


morze
Author: Dainis Matisons
Source: http://www.flickr.com
Zapewne gdyby Hiszpania była trochę mniej modnym kierunkiem wczasowym, byłaby sporo wspanialsza. Bo wiadomo - trudno zachować fantastyczne widoki, jeśli niemalże wszędzie są podróżni oraz hotele. Można powiedzieć, że to spora wada Hiszpanii, lecz to w zasadzie aż tak mocno nie rujnuje wakacji. To chyba normalne, że jeżeli wybieramy się w szczycie sezonu wczasowego do Hiszpanii, po prostu każdego dnia będziemy tak jakby zmagali się z bardzo dużym ruchem turystycznym. Tak w ogóle nie generalizujmy za bardzo, bo w końcu fakty są takie, że i w Hiszpanii trafimy na niemalże dziewicze miejsca!

A może wakacje nad Morzem Bałtyckim? Szczególnie wakacje nad morzem z dziećmi są kapitalne. Można w sumie powiedzieć, że choć plaże w Jastarni bądź we Władysławowie nie gwarantują bardzo dobrych warunków do kąpieli i opalania własnego ciała - oczywiście plaże mamy fantastyczne, ale "nieco" gorzej z pogodą, optymalną ilością promieni słonecznych. Generalnie nawet jeśli nad Bałtykiem pada sążnisty deszcz, i tak nie można skarżyć się na nudę. Szczególnie, że akurat przemysł turystyczny w naszym kraju niejako musi przystosowywać się do zmiennej, często niefajnej pogody. Dzieciaki będą i tak usatysfakcjonowane!


Ogólnie Bałtyk jest niezwykły, nieco pełen sprzeczności. Zatem choć zasadniczo nie można powiedzieć, że polskie nadbałtyckie miasteczka są piękne, do tego pogoda jest bardzo kapryśna, a niemal wszystkie plaże przepełnione, to jednak można śmiało powiedzieć, iż tak czy siak wczasy nad morzem sprawiają, że odpoczniemy, sprawimy, iż przez dłuższy okres czasu będziemy żyli na sporo wyższych obrotach. Naprawdę warto doceniać polskie wybrzeże!

Tags: morze, wczasy, Bałtyk