B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jaki sposób upiec ciabatę? Sprawdź przepis na ciabatę!

Posted on 03/08/2022 7:37am

Jesienne długie noce sprzyjają większemu zapotrzebowaniu na konkretne jedzonko. Częściej robimy ciepłe zupy, przygotowujemy sosy i trochę folgujemy sobie w temacie jedzenia – nie chcemy pokazywać na plaży rewelacyjnych sylwetek. Często pewnie kupujesz chleb w sklepie. My zalecamy byś wypiekł je samodzielnie. Dziś przepis na to, jak wykonać ciabattę.

Ciabatta
Author: Elsie Hui
Source: http://www.flickr.com
Nie wiesz co to jest? Ciabatta pochodzi z Włoch i jest to biały chleb, który wypieka się z mąki pszennej i drożdży. Ma ona ciekawy wygląd. Jej bochenek jest w porównaniu z naszym, polskim chlebem sporo mniejszy, płaski, wydłużony i kiedy nań spoglądamy z góry to jest prostokątem. Czasem wypieka się ją z dodatkiem ziół. Gwoli ciekawostki – we Włoszech każdy region ma swój niepowtarzalny pomysł na ciabattę, i wszędzie jest ona nieco inna.

Czy masz chęć sprawdzić opisywaną tematykę z całkowicie innej strony? Jeśli tak, to przeczytaj także wpisy z witryny (https://www.swiatleku.pl/), które znajdziesz po kliknięciu tutaj.Sama niesamowicie lubiłam kupować w lokalnej piekarni ciabattę z ziołami. Jakiś czas temu jednak natknęłam się na interesujący przepis na ciabattę, dzięki któremu mam możliwość zrobić sobie ją samemu. I gwarantuję wam, że jest tysiąc razy smaczniejsza, niż ta z piekarni! Przepis przeczytasz pod linkiem: .Do czego często używam tego chlebka? Bardzo lubię przyrządzać z nim kanapki, czasami także wydrążam go w środku i robię domowe nadzienie do kebaba, którym wypełniam środek. Czasem dzielę ją na cienkie paseczki, smaruję masłem czosnkowym i robię zeń chrupiące grzanki do zup-kremów. Pomysłów na wykorzystanie ciabatty jest naprawdę bardzo wiele. Fajnie jest również aby by były one zdrowym, smacznym urozmaiceniem codziennego jadłospisu. Pieczywo pszenne szczególnie polecane jest osobom, które ze względów zdrowotnych powinny stosować dietę lekkostrawną.

Tags: Przepis, ciabatta, piekarnia, Pieczywo pszenne, dieta lekkostrawna