B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak zachować wyborne samopoczucie? Wybieraj sklepy ze zdrową żywnością

Posted on 04/10/2019 2:12pm

Prowadzenie życia w nieprzerwanym biegu, stres, napięcie w pracy, zobowiązania rodzinne i wiele innych czynników wpływa negatywnie na ludzki stan zdrowia. Żyjąc w ciągłym zmęczeniu jesteśmy niezwykle podatni na stany chorobowe i zakażenia. By się przed tym ustrzec trzeba wykonać pierwsze kroki w kierunku zdrowszego życia.


owoce
Author: Speedcook
Source: Speedcook
Żeby cieszyć się dobrym zdrowiem nie potrzeba kompletnej rewolucji. Najważniejsze będą chęci ikonsekwencja w działaniu. Najłatwiej rozpocząć od dołączenia ruchu do prywatnego codziennego grafiku oraz wybierać sklep ze zdrową żywnością. Najskuteczniejsza będzie metoda małych kroków. Zamiast jechać do biura lub na uczelnię samochodem, poleca się zdecydować się na rower bądź spacer na przystanek tramwajowy. Dotlenimy mięśnie niewielką dawką aktywności fizycznej, zaoszczędzimy na paliwie oraz wpłyniemy dobrze na przyrodę tworząc mniej zanieczyszczeń. Kiedy nie możesz sobie zezwolić na taką zmianę, należy rozciągnąć się w w domu, uprawiać jogę bądź zdecydować się na spacer. Naukowcy udowodnili, iż kontakt z przyrodą przynosi zbawienny wpływ na człowieka, a ruch na świeżym powietrzu może skutecznie przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym typu depresja.

Więcej na ten temat - Eko (zdrowa żywność - idź tutaj) Giełda


warzywa
Author: F Delventhal
Source: http://www.flickr.com
Chcąc przeciwdziałać niezdrowym wpływom zanieczyszczonego świata na nasze zdrowie, należy też zadbać o siebie od środka. Pokarm ma decydujący wpływ na nasze samopoczucie. Rosnące tempo życia powoduje, że niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni jeść w pośpiechu, bez namysłu.Byle smacznie, byle szybko. Jeśli chcesz sprawić sobie nagrodę w postaci dobrego zdrowia warto zastąpić szkodliwe słodycze (kliknij hiperłącze) czymś pożywnym i wybrać równie dobre bakalie wyposażone w certyfikat ekologiczny. Jeśli nie masz pomysłu na zdrową przekąskę poleca się odwiedzić sklep ze zdrową żywnością. Fachowy personel z całą pewnością sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających osób, pomagając równocześnie utrzymać jak najlepszą linię.

Może Cię zainteresować -

Tags: zdrowie, jadłospis, organizm, Spacer