B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jaki sposób poprawnie parzyć herbaty?

Posted on 26/03/2022 7:18am

Wespół z nadejściem trendu na zdrową żywność rozpoczął się trend picia wielorakiego typu herbat oraz kaw. Największym szacunkiem cieszą się herbaty z Cejlonu, z pól herbacianych w górnej części Indii oraz najprawdopodobniej najdroższych gatunków z Kraju Kwitnącej Wiśni.


Z tego powodu iż ogrom ludzi jest zainteresowanych poprawnymi metodami parzenia zacnych liści zielonego krzewu, stwierdziliśmy, że stworzymy poradnik dla was, abyście w każdej chwili mogli zobaczyć jak właściwie wydobyć smak i zapach.


harney & sons sklep
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki


tableau - kawa
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com


Osiedle mieszkaniowe Ogrody Bielańskie
Author: UBM
Source: UBM
Już z samego początku informujemy, iż przepisy zaparzania herbat odnoszą się do do herbat marki Harney & Sons i La Via, dostępnej tu: . Potrzebujecie zdawać sobie sprawę, że nie tylko czas parzenia herbaty zależy od jej rodzaju, czyli od tego czy jest to czarna, czerwona czy też zielona, lecz dodatkowo od metody i długości jej fermentacji, stąd stosujemy dodatkowe rozróżnienie, ponieważ każdy wytwórca ma własny sposób fermentacji. Na początek omówimy jak poprawnie zaparzyć czarną herbatę z Cejlonu.

Zobacz tu, sprawdź ofertę (https://peakpackaging.pl/cube-liner) naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

Cechuje się ona mocnym aromatem, wyczuwalnym z odległości nawet 1 metra, dlatego nie potrzeba sypać więcej niż dwa gramy na 100 ml wrzątku. Czarną z Cejlonu zaparzamy koniecznie w wodzie wrzącej, ponieważ, że czarna herbata poddawana jest dwukrotnej czasem nawet trzykrotnej fermentacji z tego powodu powoli uwalnia głębię swojego smaku i aromatu. Aby wyeksploatować czarną herbatę z całego smaku, należy ją zaparzać przez nie mniej niż 5 minut, ale nie więcej niż siedem, ponieważ po tym czasie zaczyna uwalniać garbniki. Całkowicie inaczej jest z zaparzaniem herbaty pu-erh, która przynależy do dosyć specyficznych odmian. Można ją nienawidzić albo ubóstwiać. Herbatę tą zaparza się nie we wrzątku, ale w 80 stopniowej wodzie. W czasie procesu zaparzania wyczuwalny będzie intensywny, przykry aromat sfermentowanej trawy, ale nadrabia ona smakiem.


Parzyć ją trzeba nie dłużej niż 7 minut, lecz nie krócej niż 4. Sypiemy trzy do czterech gramów na 100 ml. Zachęcamy do odwiedzin naszego firmowego sklepu harney & sons.


Pozostałe receptury parzenia w kolejnych artykułach. Natomiast wszystkie herbaty i ich nasze autorskie mieszanki dostępne są w sklepie internetowym.

Tags: przepisy, klient, sklepie