B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

W jaki sposób dbać o ząbki?

Posted on 29/11/2022 9:14am

Promienny uśmiech prezentujący białe zęby to nie wyłącznie przymiot człowieka sukcesu, lecz również marzenie niejednej z nas. Poznaj najistotniejsze potrzeby Twoich zębów!


Powszednia higiena uzębienia. To do znudzenia przypominane zdanie wydaje się oczywistością.


Niestety, badania wykazują, że w dalszym ciągu wiele
jak robić zęby
Author: Axami
Source: Axami
osób niezadowalająco dba o codzienną higienę zębów bądź czyści zęby niedokładnie. Warto zatem jest przypomnieć, że szczotkowanie zębów przez 2-3 minuty przynajmniej dwa razy na dzień, a najlepiej po każdym posiłku, jest kluczowe w wojnie o piękny uśmiech. Poza zębami należy szorować także język, na którym zbierają się liczne mikroorganizmy tworzące osad - niezwykle wiarygodne źródło. Poniektóre szczoteczki zawierają specjalną powierzchnię czyszczącą określoną dla języka. Czyszczenie ząbków nie ogranicza się jednak jedynie do mycia. By skutecznie zadbać o ząbki, powinniśmy też za każdym razem dokonywać przemycia powierzchni międzyzębowych z pomocą nici stomatologicznych, które najczęściej mieszczą fluor. Nitkowania powinniśmy dokonywać z góry na dół, aby nie kaleczyć dziąseł. Celem podwyższenia ochrony jamy ustnej, warto też płukać ją specjalnymi płynami. Odkładanie się nazębnego kamienia to naturalny proces, jaki tyczy się nawet ludzi myjących zęby po każdym posiłku. Do jego budowy przyczyniają się resztki pożywienia, drobnoustroje jak też substancje zawarte w ślinie. Nie jest możliwe bezpieczne i efektywne usunięcie go na własną rękę w domku. W związku z tym też, ażeby zatroszczyć się o ząbki (klinika stomatologiczna Aurident Wrocław), dentysta gabinet dentystyczny ursynów z Wrocławia zaleca raz na pół roku wybrać się do gabinetu dentystycznego na zabieg nazwany scalingiem.


dentysta z Wrocławia
Author: Wen Chen
Source: http://www.flickr.com
Plusy zdrowej diety kojarzymy zazwyczaj z jej dobroczynnym działaniem na nasze organy wewnętrzne albo cerę. Ale przecież również ząbki czerpią z jedzenia istotne dla siebie składniki - rekomendowana witryna. By troszczyć się o wytrzymałość ząbków, musimy dostarczać im należytą ilość wapnia, najrozsądniej w połączeniu z witaminą D, jaka ułatwia jego wchłanianie.
Wapń znajdziemy głównie w mleku oraz jego przetworach tj. maślanka bądź sery. Sporą jego ilość mieszczą także sardynki oraz śledzie z puszki, orzechy, zielone jarzyny jak też pieczywo pełnoziarniste.

Tags: zęby, badania, pomoc, wiek