B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Użyteczne porady kulinarne z dziennika naszej babci, czyli w jaki sposób prawidłowo się odżywiać

Posted on 09/02/2022 7:32am

Odpowiednie odżywanie się staje się współcześnie niezwykle popularne. A jeżeli już mówimy o pożywnym jedzeniu, to musimy w tym miejscu nadmienić o babcinych przepisach kulinarnych, które odnajdziemy nie tylko w ubiegłowiecznych książkach kucharskich.
Zweryfikowane receptury można przecież równie zapisać na kartkach pamiętnika albo niewielkiego notesu, a nawet z tylnej strony brulionu. Chociaż nasi przodkowie z XVI wieku zasad zdrowego żywienia z reguły nie przestrzegali, to jednak na początku ubiegłego stulecia wiele się
domowy sok
Author: Veganbaking.net
Source: http://www.flickr.com
zmieniło i dzisiaj ochoczo sporządzamy potrawy, które gościły niegdyś na ławach naszych prababć.Dawna polska kuchnia bazowała na świeżych wyrobach i konfiturach dobrej jakości, bo smażonych bez dodatku polepszaczy smaków i sztucznych barwników. Przepis na najprawdziwszy sok z aroni jest czasem pilnie strzeżoną tajemnicą rodzinną . Warto pamiętać, że taki dodatek do herbaty nie tylko dobrze smakuje, ale także posiada szereg właściwości odżywczych. Sok owocowy wykorzystuje się przy różnego typu schorzeniach - dobrze wiemy, że słodki płyn pozyskany z lipy pomaga przy chorobach wirusowych gardła. Nasze prababcie uprawiały wiele roślin i na pewno ich asortyment nie zawężał się jedynie do warzyw sadzonych w przydomowych ogródkach.

Jeśli opisywany materiał Cię zaabsorbował, to bez zwłoki wejdź na ten link, ponieważ on również Cię zainteresuje - to bardzo ważna strona (http://www.fenicja.com/swietokrzyska-dostawa)!

Żeby zapewnić sobie każdego dnia świeżą porcję przypraw, siały w donicach zioła, którymi potem doprawiały zupę fasolową. Zresztą i my obecnie czynimy w identyczny sposób. A że zbliża się wiosenna pora sporo pań domu troszczy się o to, aby przez okrągły miesiąc na oknie stała rzeżucha. Właściwie w każdym przypadku zostaje ona posiana w małej doniczce, a kiedy już wyrośnie trafia na talerz np. w formie sałatki.

Przepisy na tego rodzaju zdrowe posiłki są do odnalezienia w sieci i na odpowiednich stronach internetowych. Miłośnicy prawidłowego odżywiania się skupiają się tylko na niektórych produktach i sprawdzonych, czyli najlepiej tych babcinych przepisach kulinarnych. Warzenie obiadów jest w takim przypadku bardziej czasochłonne, przykładowo sok z aroni wymaga tego, aby poświęcić czas na także na mycie buteleczek i pasteryzację gotowego wyrobu. A czasem należy dodatkowo posiadać odpowiednio ukształtowany smak. Idealny kucharz, który pragnie tworzyć niebanalne kompozycje smakowe musi czasami spróbować kałamarnic, a rzeżucha (dla przykładu) i inna zielenina powinna królować w jego pomieszczeniu kuchennym nie tylko od święta.

Tags: zioła, kompozycje, przepisy, sałaty