B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Trening funkcjonalny: czym jest a także jakie korzyści zapewnia?

Posted on 03/11/2022 7:34am

Trening funkcjonalny jest to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest generalne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania mięśniowej masy. Polega na imitowaniu ruchów, które realizujemy na co dzień przy pospolitych czynnościach, lecz w szybszym tempie oraz z wieloma powtórzeniami.

Trening funkcjonalny Warszawa, w rozróżnieniu od klasycznych treningów na siłowni, skupia się na naśladowaniu działań przeprowadzanych przez nas w życiu codziennym. Dzięki temu poszczególne grupy mięśniowe kooperują ze sobą, zaś my zwiększamy przy okazji naszą gibkość a także koordynację. Trening funkcjonalny Warszawa składa się z ćwiczeń podobnych do rannego wstawania z łóżka, sięgania po coś, przykładowo wyciągania dłoni po rozdrabniacz stojący na najwyższej półeczce w kuchni, unoszenia rzeczy, wskakiwania na schodki – czyli przeważnie realizowanych przez nas ruchów w przeciągu dnia- zobacz więcej. Trening funkcjonalny jedynie pozornie zdaje się prosty. Tak istotnie, aby trud odniósł pomyślny wynik, należy narzucić sobie nieomalże mordercze tempo treningu.
trener indywidualny warszawa
Author: Doha Stadium Plus Qatar
Source: http://www.flickr.com


Trener indywidualny Warszawa rekomenduje ćwiczyć w seriach trwających po 45 lub 90 sekund. Na jedną sekwencję wypada jedno ćwiczenie, jakie powtarzamy jak najszybciej, po czym zaraz przechodzimy do następnej serii. W czasie treningu funkcjonalnego istotne jest dbanie o wielorakość działań. Pomagają w tym dodatkowe przyrządy osiągalne w większości fitness-clubów- znacznie więcej zobaczysz na tej stronie. Są to między innymi: sztangielki, taśmy, stepy, drabinki koordynacyjne itp. Trening funkcjonalny jest to modna forma zajęć w mnogości klubów fitness.


Uczestnicząc w takich zajęciach możemy mieć pełne przekonanie, iż trenujemy pod okiem przyuczonego trenera, który zaproponuje nam w największym stopniu wydajny plan treningowy oraz skoryguje nasze ewentualne pomyłki.

Tags: sprzęt, klub, cel, wysiłek, instruktor