B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Trampolina ogrodowa dla maluchów – czy to doskonały pomysł?

Posted on 07/05/2022 8:53am

Gdy tylko zrobi się gorąco, na podwórkach pojawia się mnóstwo trampolin. Z roku na rok widać ich coraz to więcej. Nie ma w tym nic zadziwiającego – dzieci wszak lubią podskakiwać.


trampoliny
Author: USFWSmidwest
Source: http://www.flickr.com


Jednakże czy będzie to dla nich w pełni bezpieczne?


Trampoliny współcześnie zawojowały nasze podwórka. Są także instalowane na placach zabaw. Jakaś część rodzicieli jest z nich niezwykle zadowolona, ponieważ nie dość, iż ich potomek się wyszaleje, to prócz tego pogimnastykuje się, drudzy, w wyższym stopniu sceptyczni, lękają się o bezpieczeństwo własnej pociechy. Którym przyznać rację?


W trakcie podskoków pracę wykonują nie wyłącznie mięśnie nóg. Taka zabawa wzmacnia też muskuły pleców jak też jest pomocna w poprawianiu skaz figury. Intensywny ruch poprawia krążenie krwi, spala się także sporo kalorii. Są to niewątpliwe pozytywy trampoliny. Jakie natomiast są jej negatywy? W necie aż się się roi od wpisów opiekunów, dla których maluchów akrobacje na trampolinie zakończyły się w szpitalu.

Atrakcyjna informacja? Jeśli tak uważasz, dodatkowo wejdź na ten odsyłacz - odnajdziesz o wiele więcej w ofercie (https://www.sportwheels.pl/Opony-z-homologacja-czy-bez-news-pol-1600694524.html), która dotyczy omawianej tu kwestii.

Pół biedy, jeżeli jest to wyłącznie skręcenie kostki bądź wybicie zęba. Pośród poważnych obrażeń spowodowanych nieodpowiednim użytkowaniem trampoliny zdarzają się także złamania nóg jak też urazy głowy.


wakacje - rzut
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Nie na wszelką trampolinę należy wydać swoje ciężko wypracowane pieniądze. Najbezpieczniejsze są towary z certyfikatem, ze stalową, ramą zewnętrzną jak też większą liczbą nóg. W ogrodowych skoczniach ramy powinny być zabezpieczone materiałem PCV, zaś brzegi – przy pomocy siatki, jaka nie pozwoli potomkowi wypaść.
Gdy już mamy trampolinę, warto ją jeszcze postawić w dobrym miejscu. A więc jakim? Z pewnością z dala od drzew albo płotu. Słowem wszystkiego, w co maluch mógłby uderzyć.

Tags: materiał, żel, urazy