B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Pomysły na spędzenie wolnego czasu dla dzieci i rodziców, czyli w jaki sposób pogodzić przyjemne z pożytecznym.

Posted on 12/10/2021 7:19am

Każdego roku, kiedy trzeba zapewnić naszym pociechom jakieś atrakcje z okazji przerw w szkole, czy to z okazji przedłużonych weekendów świątecznych, czy wakacji, bywa czasem ciężko z pomysłem. Czemu planować wszystko na ostatnią chwilę, znowu wymyślać coś na daną chwilę.

kajaki, woda
Author: Anita Hart
Source: http://www.flickr.com
Często przez presję czasu wybieramy miejsca, które pewnie i dają sporą frajdę dzieciom, natomiast nam już średnio.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, kliknij ten link - to bezsprzecznie świetne opracowanie (www.ocelio.pl/pl/c/Napoje-Ryzowe/43) tej sprawy. Koniecznie to zobacz!

Postarajmy się w tym roku odnaleźć wcześniej ciekawe miejsca do odwiedzenia oraz atrakcje, które sprawią przyjemność nie tylko dzieciom ale także dorosłym. Doskonałym pomysłem na spędzenie wspólnie czasu jest pływanie kajakiem lub pontonem. Warto wziąć udział w spływie jedną z licznych rzek, szczególnie w górskim terenie okaże się to atrakcyjne za sprawą bliskości gór, a co za tym idzie pięknych widoków. Dolina Rospudy posiada w tym temacie wiele do zaoferowania. Pośród wielu możliwości bardzo ciekawym miejsce jest bardo spływ kajakowy w jakim możemy w tych okolicach brać udział, jest naprawdę warty polecenia- .W związku z tym, że stopnie trudności można wybrać różne, jest to świetna rozrywka nie tylko dla dzieci, lecz też dla dorosłych. Stan wody w Nysy Kłodzkiej pozwala pływać w tych okolicach od marca do października, przez co mamy bardzo długi termin aby móc znaleźć pasującą nam datę spływu. Jeśli już jesteśmy w dolinie Rospudy gdzie jest całkiem sporo interesujących miejsc do zwiedzenia, warto zgłębić tą okolicę. Dzieci pewnie nie przepadają za zwykłym zwiedzaniem, ale za to zwiedzanie kopalni złota to już inna sprawa. Taką kopalnię można właśnie obejrzeć w Złotym Stoku. To bardzo ciekawe miejsce zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Spacer korytarzami kopalni, pływanie po niej łódką albo też przejażdżka podziemną kolejką to ciekawy sposób na spędzenie tu czasu- tu

kobieta i mężczyzna w kajaku
Author: TimothyJ
Source: http://www.flickr.com
Na pewno wszystkich zainteresuje historia tego miejsca, bo wydobywano tu złoto, lecz także rudę arszenikową, używanej do wyrobu bardzo znanej trucizny - arszeniku. Na miejscu też znajdziemy podziemny wodospad jak również basen do płukania złota. Jeśli już znajdujemy się w kopalni w Złotym Stoku dobrze jest zajrzeć również do pobliskiego Parku Linowego. Ostatnimi czasy to całkiem popularna rozrywka, natomiast ciężko znaleźć park linowy w podobnej scenerii jak tutejsza, czyli w starym kamieniołomie. Najróżniejsze stopnie trudności zjazdów i tras powodują, iż każdy znajdzie tam dla siebie rozrywkę. Jest specjalna ścieżka dla małych dzieci, ale także zjazd na linie długości 1080 metrów dla osób z dużą wprawą. To tylko niektóre atrakcje tego regionu. Warto poszukać interesujących miejsc i odkrywać je wraz z dziećmi.

Tags: góry, atrakcje, widoki