B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Pełnowartościowe desery – w jaki sposób je przyrządzać, aby były pyszne i stosownie wpływały na organizm?

Posted on 04/03/2022 8:58am

Każdy musi możliwie jak najlepiej zatroszczyć się o własne zdrowie. Dlaczego? Jego odzyskanie nie jest bowiem proste, też jeśli jest się osobą bogatą. Ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, wpływająca na ludzki organizm.

Banan i truskawki
Author: Pink Sherbet Photography
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj, sporo osób spożywa za dużo cukru, tłuszczu i soli. Zbilansowana dieta nie oznacza jednak tego, że trzeba całkiem eliminować słodycze. Wręcz przeciwnie, można je jadać, trzeba jednak decydować się na spożywanie słodyczy przygotowanych osobiście, ze zdrowych składników. Jest sporo ciekawych przepisów na smaczne i łatwe w przyrządzeniu desery. Można je odnaleźć na przykład w Internecie, zazwyczaj na licznych blogach kulinarnych. Lato to najlepsza pora na to, aby raczyć się słodkościami bezpiecznymi dla organizmu. Warto przygotować przykładowo koktajl z truskawek. Umyte truskawkiwystarczy zblendować z jogurtem naturalnym, maślanką lub śmietanką, w zależności od własnych preferencji. Do koktajlu można dodać też banany.

portal - Twoje kulinarne natchnienia
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl
Najbardziej popularny deser z truskawek to truskawki ze śmietanką – kremówką posypane cukrem (polecana strona internetowa Ten smak zna każdy Polak. W zdrowej wersji cukier może zostać zastąpiony syropem z agawy, ksylitolem albo prawdziwym miodem. Deser będzie równie pyszny oraz jednocześnie będzie stanowił pełnowartościowy posiłek, szczególnie jeżeli jeszcze zamiast śmietany użyje się kefiru lub jogurtu naturalnego. Zdrowym deserem z truskawek będzie również ich precyzyjne zblendowanie i nałożenie do foremek, które później trzeba włożyć do zamrażalnika. Tym sposobem przygotowuje się pyszny, zdrowy sorbet, który doskonale zastąpi gotowe produkty. Sorbet można też posłodzić miodem. To interesująca propozycja na deser w letnie, upalne dni. Domowy sorbet bez obaw mogą zjadać dzieci. Warto w pociechach wyrabiać podobne nawyki żywieniowe, żeby w dorosłym życiu nie miały problemów z wagą, zdrowiem i rozróżnianiem wartościowych produktów od tych, których zjadania powinny bezdyskusyjnie unikać. Sorbet, tak samo jak koktajl, można przyrządzić w zasadzie z jakichkolwiek owoców. Koniecznie trzeba wypróbować banany czy mango.

Kusi Cię, by pozostawić szczerą opinię pod powyższym tekstem? Miej na uwadze to, że nawet krótki komentarz z serwisu zostanie przez nas przestudiowany z przyjemnością.

Możliwości jest faktycznie dość dużo. Istnieje też wiele przepisów na zdrowe, pyszne ciasta.Tags: Truskawki, deser, dieta, koktajl, sorbet