B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Odpowiedni strój oraz sprzęt do gry w tenisa zapewni bezpieczeństwo, wygodę i wspaniałą zabawę

Posted on 01/06/2022 7:36pm

Osoby grające w tenisa wyśmienicie wiedzą o niezbędności odpowiedniego ubioru i wyposażenia, jeśli wybierają się na korty tenisowe. Buty tenisowe są najistotniejszą częścią stroju u tenisisty.
sprzęt sportowy
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
Właściwe buty do tenisa umożliwiają bezpieczeństwo, równowagę i poczucie wygody. Tenisista jest narażony na sporo urazów, tym samym dopasowane, lekkie oraz trwałe obuwie w trakcie rozrywki to podstawa. Zatem obuwia powinny mieć porządną podeszwę, gdyż tenisista jest w stałym ruchu i musi dobiegać do piłki. Zatem buty do tenisa powinny bardzo dobrze utrzymywać stopę, środek powinien być wyposażony w szczególne wkładki z pianki, zagwarantować amortyzację oraz być odporne. Struktura butów powinna ochraniać przed urazami, w takim razie troskliwie podtrzymywać piętę, ścięgno Achillesa oraz kostkę. Powinny być dopasowane, aby tenisista mógł łatwo poruszać się oraz czuć wygodę. Trzeba także pamiętać, że tenisista jest w stałym ruchu, biega oraz skacze, więc buty tenisowe powinny być wyposażone w system, który będzie łagodził wstrząsy.

Jeśli niniejszy artykuł jest według Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (https://www.ibombo.com/kategoria_produktow/stacje-naprawy-rowerow/) a odnajdziesz w tamtym miejscu inne tego typu informacje. One również z pewnością będą dla Ciebie wartościowe.

Na rynku mamy dużo propozycji faktycznie dobrych butów do tenisa markowych firm, takich jak Adidas, Babolat, Nike, Asics, etc. Warto też napisać kilka słów o piłkach do tenisa. Jest tenis stołowy czy też tenis ziemny, w takim razie warto rozpoznawać piłki do tenisa. Do tenisa stołowego piłeczki są wykonane z zastosowaniem celuloidu, o wadzę około 2,7 grama i wielkości 4 cm. Tak wykonane piłki porządnie się odbijają.użyteczna strona
Author: Michael Frey
Source: http://www.flickr.com
Jednakże do tenisa ziemnego są piłki ciśnieniowe, piłki bezciśnieniowe oraz piłeczki gąbczaste. Piłki do tenisa ciśnieniowe utworzone są do rozrywek meczowej, a też do rozrywek treningowej, a piłeczki bezciśnieniowe, przeznaczone są wyłącznie do treningu. Bezciśnieniowa piłka odbija się dalej i jest cięższa, zaś trwałość tej piłeczki jest większa niż piłki z ciśnieniem. Lecz piłeczki gąbczaste zaplanowane są dla najmłodszych. Piłeczki gąbczaste są dużo wolniejsze oraz odbijają się nisko. Niemniej jednak pośród piłek ciśnieniowych dostępne są również piłki dla dzieci o zmniejszonym właściwie ciśnieniu.

Tags: obuwie, gry, amortyzacja, tenisista