B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Obóz jeździecki jako szansa do dobrej rozrywki i świetnych wspomnień z wyjazdu

Posted on 03/12/2021 7:38am

Organizatorzy prześcigają się w sugestiach gwarantując dzieciom przeróżne obozy sportowe. Wakacyjny wyjazd musi jednak wiązać się z zamiłowaniami, a przede wszystkim stanowić szansę do dobrej zabawy i doskonałych wspomnień z wyjazdu.


Niedużo jest dziedzin umożliwiających równocześnie czerpać frajdę z kultywowania sportu i kontaktowania się z doskonałym zwierzęciem i piękną naturą.
Jazda na koniu (wróć) ma wiele plusów, a główną z nich jest możność przebywania z pięknymi i szlachetnymi zwierzakami. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezsprzecznym faktem. Obozy jeździeckie posiadają tę przewagę, że pociecha przebywa w towarzystwie dzieci, jakie mają wspólne zainteresowania. Na takim obozie większą część czasu najmłodsi spędzają przy rumakach. Młodzi jeźdźcy uczą się siodłania, czyszczenia, karmienia, oraz słuchają wykładów o budowie i ruchu wierzchowca, odżywianiu, schorzeniach, dziedzinach jeździeckich, czy sprzęcie. Instruktorzy pierwszego dnia rozróżniają zdolności swoich podopiecznych, po czym przystosowują właściwego rumaka. Dzieci nawiązują znajomości, przyjaźnie, jakie okazują się często być nadzwyczaj trwałymi. Znaczącą atrakcją każdego obozu konnego są podróże w teren. Zasadniczym zamysłem tego obozu jest nie tylko przygoda, lecz prawdziwe ćwiczenia w celu podniesienia zdolności jeździeckich.


masa
Author: Ola PowerSport.pl


obozy jeździeckie
Source: http://pixabay.com


Jeździectwo ma tą wyższość, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda konna to coś więcej niż normalny sport.
Wpływa ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na ducha. Powinno się również wspomnieć o jej terapeutycznych przymiotach, co z pewnością wpływa na popularność tej dyscypliny.

Tags: SPA, żel, cel, człowiek