B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

NormyISO18001, HACCP, BADANIA MIKROBIOLOGICZNE dla zdrowia i najbliższych -Skontaktuj się z nami

Posted on 30/07/2021 8:24pm

Każdemu zależy na tym żeby wszystko, co znajduje się w naszej lodówki a później do naszej buzi było nieszkodliwe i wartościowe. Nie chcemy mieć problemów z tym, co przygotowaliśmy do zjedzenia a później strawiliśmy.
Stąd też tak istotne jest żeby żywność była sprawdzana i spełniała różnego rodzaju normy. W naszym kraju dba się o to by żywność (Sklep dla Wegan) była jak najlepszej jakości. Standardy takie jak iso 18001 (ciekawy artykuł) czy Haccp pozwalają nam pewność, że to, co jemy jest zdrowe. System Haccp – czyli System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, to system, który ma za zadanie określić poszczególnych etapy badania żywności. Ma on zapewnić bezpieczeństwo żywności. W jaki sposób? Między innymi przez identyfikację pokarmów oraz oszacowanie możliwych zagrożeń względem wymagań zdrowotnych danego pokarmu. Ważnym elementem działania jest również sprawdzanie przebieg produkcji i obrotu żywnością. Haccp może też pomóc w eliminacji zagrażających żywności, która trafiła do obrotu.
Badania, laboratorium
Author: 123dan321
Source: http://www.sxc.hu

MIKROBIOLOGIA

Sporo osób nie przepada za biologii w szkole. Chociaż sporo z tego, co przyswajamy, albo przynajmniej powinniśmy przyswoić z zajęć z biologii może nam pomóc w życiu. Na przykład wszystko, co dotyczy zajęć z mikrobiologii. Mikrobiologia to nauka, która zajmuje się wszelkiego rodzaju bakteriami, wirusami i różnymi innymi małymi organizamami. Dzięki badaniom mikrobiologicznym
badania mikrobiologiczne
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu

pozwalają mieć pewność, że pokarmy, które jemy, jeżeli posiada bakterie, to tylko te, które mogą dobrze wpłynąć na nasze ciało. Wszystkie badania mikrobiologiczne prowadzą do zauważenie złych substancji w badanej pokarmach, albo w ciele człowieka. Nie tylko w żywności mogą pojawić się niechciane bakterie, ale też w ciele człowieka. Jeśli w organizmie ludzkimi można, a nawet trzeba z nimi walczyć o tyle, kiedy widzimy pleśń na mięsie czy warzywach musimy wyrzucić wszystko do kosza. Dzięki nasze babcie i ciotki ciągle myślimy, że wystarczy odkroić pleśniejącą kawałek i potem raczyć się resztą wędliny czy warzywa. Jednak jest to dość niebezpieczne podejście. Ponieważ nigdy nie mamy pewności, że bakterie nie dostało się do całość produktu. O ile kupując jakiś produkt w sklepie mamy pewność, że jest on gotowy do zjedzenia, bo by trafić na półce musiał spełniać wszystkie kryteria, o tyle to, co dzieje się z produktem, kiedy znajduje się w naszym mieszkaniu zależy wyłącznie od nas. Tak, więc pamiętać o odpowiednim przechowywaniu żywnościi o zwracaniu uwagi na datę ważności.

Tags: żywność, Zagrożeń, Krytycznych, MIKROORGANIZMY