B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Nauka jazdy na koniu - przygotowania do pierwszej lekcji

Posted on 01/12/2022 8:06am

Tak więc gratuluję! Zdecydowałeś się na pierwsze zajęcia konnej jazdy. Nabierzesz nowiuteńkich umiejętności, natomiast jeśli lekcja ci się spodoba — pozyskasz nowe hobby.


Przygotuj się na poznanie wielu fascynujących osób, zyskanie nowych przyjaciół i masę świetnej zabawy.


Warsztaty, robienie chleba
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl


Jednak prawdopodobnie przed pierwszą lekcją będziesz troszkę poddenerwowany. Nie wiesz jeszcze w jaki sposób wyglądają lekcje, prawdopodobnie masz wątpliwości. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą ci przyszykować się do pierwszych zajęć tak, byś mógł z nich czerpać jedynie radość. Zanim zapiszesz się na naukę, odwiedź stajnię w której będziesz się kształcić. Nauka jazdy konnej w każdej stajni może wyglądać troszkę inaczej.

Spodobał Ci się nasz temat? Przejdź więc do kolejnego tekstu i zweryfikuje jakie ekstra źródło (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/elektronika) stało się naszą motywacją. Miłej lektury!

Po pierwsze skoncentruj się na pierwszym odczuciu: czy w stajni jest ład, sporo światła, przyjemny zapach (miast zapach amoniaku oraz duchoty)? Czy konie są spokojne, jeźdźcy uśmiechnięci? Nie posiadając praktyki w jeździe konnej zwyczajnie zdaj się na intuicję — kiedy spostrzegasz, iż konie stoją zapuszczone po kolana, to po prostu odejdź z tej stajni poszukaj innej.


fotele
Author: Artur Potosi
Source: http://www.flickr.com


Spytaj o upoważnienia instruktorskie — nie może cię kształcić ktoś, kto się na tym nie zna. Jeżeli w widocznym miejscu wisi tablica informująca, iż ośrodek jeździecki jest poświadczany przez PZJ, wtenczas możesz być spokojny. Dobra stajnia dopasuje ci konia do twojego wzrostu albo wagi. Na pewno nie otrzymasz konika nerwowego, ale starego wyjadacza, jaki świetnie zna swą prace i jest bardzo spokojny — o to się nie kłopocz. Włóż wygodne ciuchy, których raczej ci nie żal utracić.
Albowiem nie posiadasz jeszcze żadnego oprzyrządowania, musisz go zaimprowizować. Miej na względzie, ażeby unikać noszenia jasnych ubrań — w stajni łatwo o poplamienie się.

Tags: wygląd, gra, żel, sposób