B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Korekcja laserowa wad wzroku – instruktaż i sposoby.

Posted on 12/10/2021 7:38am

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są w tej chwili bardzo bezpiecznym i najszybszym sposobem pernamentnego pozbycia się wad wzroku. Zakres możliwych do korekcji wad oscyluje w granicach od -14 dioptrii do +6 dioptrii, natomiast w przypadku cylindrycznych około 5D. O klasyfikacji pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalista chirurgii refrakcyjnej. Najlepszy wiek dla korekcji to 18-55 lat.

Author: Kyle May
Wada wzroku powinna być ustabilizowana przez minimum 6 miesięcy przed planowanym zabiegiem. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi być ogólnie zdrowy. laserowa korekcja wzroku stosowana jest od kilkunastu lat, jako trwała metoda pozwalająca na wyeliminowanie konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Z tego dobrodziejstwa skorzystało już ponad kilkanaście milionów ludzi na całym globie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz kombinacje tych wad koryguje wiązka lasera excimerowego. Wykorzystuje ona zjawisko fotoablacji - czyli likwidację kolejnych powłok rogówki o grubości od 0,5 do 1 mikrona.

Istotą zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest precyzyjne nadanie kształtu rogówki oka tak, aby wpadające do oka promienie światła skupiały się na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Parametry wiązki światła laserowego programowane są indywidualnie dla każdego oka poprzez informacje zebrane podczas badań kwalifikacyjnych pacjenta. Zatem w przypadku krótkowzroczności wynikiem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności - uwypuklenie centralnej części warstwy rogówki.

Nie ma tu żadnych nacięć – nie ma zatem ryzyka uszkodzenia rogówki. Cały zabieg jest zaprogramowany na komputerze. Pracą lasera też steruje komputer. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji. Istnieje małe ryzyko powikłań oraz skutków ubocznych po zabiegu (). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – poprzez podanie kropli znieczulających do oka.

Czy chcesz dokładniej zbadać opisywany w tym miejscu wątek? Jeżeli tak, bez obaw kliknij ten link, aby przeczytać więcej.

Ma zatem charakter ambulatoryjny, co pozwala na wypisanie Pacjenta do domu niedługo po zabiegu. Po powrocie do domu trzeba odpocząć.

Opatrunek należy odchylać tylko po to, aby wpuścić krople do oka. Na następny dzień, rano, można już zdjąć opatrunek.W przeciągu pierwszych dwóch tygodni dozwolony jest nieduży wysiłek fizyczny; związany z wykonywaniem zwykłej pracy. Nie wskazane jest prowadzenie samochodu. Zaraz po zabiegu - widzenie jest lekko zamazane, poprawia się z reguły w ciągu kilkudziesięciu godzin po zabiegu. Po korekcji stosowane są krople zawierające antybiotyki, steroidy i sztuczne łzy.

Należy pamiętać o tym, by przed Laserową Korekcją wzroku:
- przez dobę nie kosztować alkoholu ;
- nie nakładać makijażu;
- nie zakładać soczewek kontaktowych;
- ubrać wygodny strój.

Tags: obraz, Pacjent, lekarz, zabieg, opatrunek