B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jumping fitness – reguły, efekty i przeciwwskazania

Posted on 19/07/2021 10:08am

W naszym kraju ćwiczenia na trampolinie, zatem jumping fitness, dopiero pomału stają się modne. Coraz to więcej klubów fitness wprowadza do swej oferty tego typu ćwiczenia.
producent trampolin
Author: Jon Candy
Source: http://www.flickr.com


Jumping fitness jest to trening kardio, polegający na ćwiczeniach na jednoosobowej trampolinie wykonywanych w rytm muzyki.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany tekst, to odsyłacz do www pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Zajęcia mogą być dość spokojne, polegające na delikatnym kołysaniu się na trampolinie, bez wybijania się do góry bądź powiększające tętno (chód w miejscu albo taniec). Mogą również polegać na podskakiwaniu (obydwie stopy odrywają się od trampoliny), w ciągu którego hartują się mięśnie brzucha, nóg i pośladków. Dzięki możności wykorzystania wielu ruchów oraz technik jumping fitness zapewnia wszechstronny trening całego organizmu (zmuszając muskuły, szczególnie głębokie, do szybkich skurczów), a miękka powierzchnia trampoliny umożliwia amortyzację (w odróżnieniu od twardej posadzki), dlatego nie obCiąża za bardzo stawów.


Sama trampolina winna być mocna a także stateczna. Producent trampolin proponuje skocznie w układzie sześciokąta foremnego o przekątnej 133 cm, całość waży 12kg oraz jest w stanie utrzymać obciążenie aż do 120 kilogramów. Dodatkowo do trampoliny przymocowana jest rączka, pozwalająca utrzymać stabilność. Treningi na trampolinie to na pewno bardzo interesująca opcja dla tych, którym znudziły się zwykłe ćwiczenia i chcieliby przy okazji fizycznej aktywności dobrze się bawić.
Jumping fitness posiada dużo zalet, jednak należy pamiętać, że badania (badania do pracy garwolin) tyczące się wpływu tego rodzaju ćwiczeń na nasze ciało cały czas trwają. Wielkim minusem jest fakt, że na razie niewiele klubów fitness oferuje tego rodzaju treningi, a kiedy już gdzieś się pojawią to są stosunkowo kosztowne.

Tags: góry, Ciąża, czas, bieg