B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jakim sposobem kupić kamerę dla sportowca?

Posted on 22/01/2022 7:36am

Wakacje na desce – w zimie i w lecie – możemy uwiecznić na filmie. Dzisiejsze możliwości są różnorodne, a za stosunkowo nieduże pieniądze łatwo można kupić naprawdę fachowy sprzęt. Kupując kamerę, zawsze trzeba określić jej cel. Jeżeli potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, powinniśmy jej poszukać w konkretnych modelach.

Oczywiście cena jest zazwyczaj konkretną barierą, jednak tutaj także decydujemy, jak specjalistyczny sprzęt kupujemy. Kamera do nagrywania pewnego rodzaju portfolio rolkowych ekscesów ma być oczywiście sprawniejsza niż taka, służąca tylko utrwaleniu wyjazdów z przyjaciółmi. Bardzo ważne jest to, gdzie chcemy zamieszczać filmy. Do internetu bez problemu mogą być kamery SD, ale zazwyczaj HD rozszerza możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są poręczne i nieduże, zwykle można kupować wodoodporne modele. Nie da się ukryć, że trzeba je dobrać do typu dyscypliny. Inną kamerę wybierają surferzy, a inną lotniarze. Kamera ma mocowanie do kasku, w górach bez wątpienia powinna być trwała.

Kamera GoPro Hero3
Source: http://kamerynakask.pl/
Oczywiście typ mocowania ma tu spore znaczenie, bo kamery narciarskie np. przypinamy do gogli.

Jeżeli prezentowana tutaj problematyka jest według Ciebie zajmująca, to ponadto zobacz też inne warte zapoznania się (https://www.pokazy.net/pokazy-ognia-imprezy-firmowe) materiały!

Do motorowych ekscesów świetnym rozwiązaniem może okazać się kamera GoPro HD HERO2, ale na deskę wybierzemy już coś w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są odporne na wszystkie wstrząsy, mogą być szerokokątne – odpowiednie do rozległych ujęć. Oferta jest spora (szerzej tu: ).

Kamery sportowe nie zawsze są jednak przyjazne amatorom, stąd też są skierowane do wielbicieli potężnych emocji i nietypowych sportów. Nie da się też ukryć, że ich twórcy bazują na tym, że najatrakcyjniejsze filmy to te, pełne dynamicznych ujęć. Wówczas nie dostrzegamy pomyłek i ewentualnych potknięć, bo chodzi o samo wrażenie. Dobrze też kupować sprzęt z opcjami zaznaczenia trasy, przy pomocy GPS-a, wbudowanego w kamerę. Całość zależy od ograniczeń cenowych, ponieważ niektóre sprzęty naprawdę kierowane tylko do hobbystów.

Tags: kamery, kamera, HD, Filmy, modele, sprzęt, GoPro