B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jakiej długości łódkę kupić, kiedy na połów ryb wybieramy się z kolegami?

Posted on 06/06/2022 11:50am

Zanim kupimy łódkę, powinniśmy określić swoje potrzeby odnośnie takiego sprzętu. Najważniejsza jest ergonomia i komfort stosowania. Wybierając sprzęt, jaki będzie nam służył w czasie wędkowania, trzeba zwracać uwagę na bezpieczeństwo.


Dobra łódka powinna zapewniać stabilizację w czasie wykonywania różnych czynności.
wycieczki - zbliżenie
Author: Tomasz Lewicki
Source: http://www.flickr.com


Musimy pamiętać, że łowienie ryb to nie jedynie cierpliwe oczekiwanie na branie, lecz też musimy sięgnąć po robaki, a następnie rzucić wędkę do wody. Nie można zezwolić na to, że łódka nagle przechyli się, a Ty będziesz ratował się przed niespodziewaną kąpielą. Czasami na wędkowanie jedziemy ze znajomymi wędkarzami. Łódka więc powinna być na tyle duża, żeby zmieścić wszystkich wędkarzy i zagwarantować swobodne wykonywanie ruchów. Należy również znaleźć miejsce na oparcie wędek na burcie łódki. Gdy zacznie się branie, aby móc bez skrępowania ruchów sięgnąć po wędkę i nie przeszkadzać sobie wzajemnie.


zjazd narciarski
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com


Można zakupić łódkę o długości ponad 3 metrów. Te łódki są wyprodukowane w technologii dwuwarstwowej. Mogą się nadawać nie tylko do łowienia ryb, lecz również w celach rekreacyjnych oraz wycieczkowych po zbiornikach wodnych. Łódka ma dwa obszerne schowki, jakie pomieszczą potrzebny wędkarski sprzęt. Stalowe okucia są nierdzewne. Łódka ma ergonomiczną ławeczkę pośrodku, która zezwala na wygodne siedzenie. W komplecie są wiosła z dulkami, jakie natychmiast można zamontować oraz wykorzystywać. koszt takiej łódki to zazwyczaj suma od 1900 do 2600 zł. Czasem zależy nam na szybkim przemieszczaniu się po wodzie.
Na te błyskawiczne wypady nad wodę, idealne będą łódki z alternatywą montażu do nich motoru. Trzeba jednak zwracać uwagę, żeby nie płynąć w gęste szuwary. Wtedy śruba (pręty gwintowane) może się w nie zaplątać i utkniemy w jednym miejscu na długo.

Tags: ruch, czas, cel, koszt, cena