B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jakie zyski może przynieść różnym osobom jazda na koniu?

Posted on 26/02/2022 7:23am

Rumaki to wspaniałe zwierzęta, jakie szanujemy za ich mądrość, piękno i za świadczoną ludziom pomoc m.in. przy różnych pracach na polu czy w przemyśle turystycznym.


jazda na koniu
Author: Wings Development
Source: Wings Development


oczywiście najchętniej widzimy wierzchowca w stadninie, jaka to może organizować m.in. przeróżne konkursy albo zajęcia terapeutyczne.
miasta
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com


Taka postać przywracania do sprawności z zastosowaniem przykładowo konia nazywa się "hipoterapia" oraz jest skierowana dla osób z wieloma różnymi dolegliwościami. W przypadku ludzi dorosłych, tego typu postać leczenia jest potrzebna dla ludzi, które chorują na stwardnienie rozsiane, stany po urazach czaszkowo-mózgowych, odmienne choroby nóg powstałe na tle ortopedycznym. Ponadto taka hipoterapia jest przeprowadzana w przypadku osób ze zdiagnozowaną dolegliwością psychiczną albo związaną z alkoholem. W przypadku dzieci, tego typu forma terapii potrzebna jest dla tych, u których zostały stwierdzone zespoły genetyczne czy różne dolegliwości psychologiczne, np. zaburzenia emocjonalne czy też niedostosowanie społeczne.


Należałoby podkreślić, że rekreacyjna jazda na koniu to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Przebywamy na wolnym powietrzu, z dala od zatłoczonego biura.

Przejdź do wpisu, który umieściliśmy pod podanym linkiem oraz czytaj więcej tatry zimą na ten temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie czekaj!

Jednak jazda na koniu nie w każdym wypadku musi się kojarzyć ze spędzaniem wolnego czasu. Wciąż są zawody, w których te zwierzęta bywają wykorzystywane w celach zarobkowych. Przykładowo wystarczyłoby wskazać właścicieli cyrków lub rolników lub powozów konnych.


W niektórych krajach konia wykorzystują także policjanci. Jeśli i Ty chcesz rozpocząć swą przygodę z takim zwierzęciem, znajdź w internecie numer telefonu do najbliższej stadniny.

Tags: oczy, żel, czas, praca, natura