B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jakie są rodzaje ciśnieniomierzy oraz których nie warto kupować?

Posted on 15/10/2022 8:12am

Przeczytaj poniższy tekst i sprawdź, jaki typ ciśnieniomierza dobrze byłoby wybrać - naramienny czy też nadgarstkowy.


Mechaniczny lub elektryczny - zobacz także, jakie są typy ciśnieniomierzy i czym się one odróżniają.


Ludzie na łące
Author: Chris Wheal
Source: http://www.flickr.com
Jaki ciśnieniomierz wybrać i jak w sposób poprawny trzeba mierzyć swoje ciśnienie. Trzeba wyrobić sobie nawyk codziennego mierzenia ciśnienia, najkorzystniej rano, na siedząco, jeszcze przed wstaniem z łóżka. Największe kłopoty z ciśnieniem mogą przytrafić się nocą, więc poranny pomiar będzie odpowiadał temu, co się wtedy dzieje. W każdym przypadku należy także kontrolować ciśnienie w przypadku złego samopoczucia zatem przykładowo szumów w uszach czy też bólu głowy. Nie ma potrzeby robić tego parę razy na dzień bez wyraźnych przyczyn. Powinien martwić nagły skok lub SPAdek ciśnienia o przykładowo kilkadziesiąt milimetrów słupka rtęci czy też powtarzające się ciśnienie wyższe niż 140/90 Hg. W takiej sytuacji obligatoryjna jest rozmowa z doktorem, który w razie potrzeb skoryguje kurację. Nie warto panikować, kiedy nasze ciśnienie wzrośnie wskutek zdenerwowania czy zmęczenia. Gdy ochłoniesz, powróci do normy.


sport - krajobraz
Author: Your Best Digs
Source: http://www.flickr.com


Aby wykonać pomiar ciśnienia przy pomocy ciśnieniomierza mechanicznego, wymagane jest ręczne napompowanie mankietu i odsłuchanie tonów nad tętnicą ramieniową, poniżej założonego mankietu, za pośrednictwem słuchawek lekarskich.

Prezentowany artykuł jest niesamowicie wciągający? Jeżeli także takie jest Twoje zdanie, to wejdź na pełny tekst (http://teamsport.krakow.pl/), który zawiera równie ważne informacje.

Wyróżnia się tu ciśnieniomierze rtęciowe oraz sprężynowe. Nie można ich już nigdzie kupić, ale nadal są używane w placówkach służby zdrowia. Ciśnieniomierz elektryczny dla przykładu bada ciśnienie na nadgarstku. Tego typu urządzenia są znacznie prostsze w eksploatacji i nie wymagają wykorzystania słuchawek lekarskich, a wartość ciśnienia jest pokazywana na ekranie LCD.


Są one niezwykle poręczne, ale nie są jednak polecane, gdyż niezbyt precyzyjnie mogą mierzyć nasze ciśnienie. Ciśnieniomierze rtęciowe natomiast są o wiele trudniejsze w eksploatacji.

Tags: oczy, SPA, lekarz, pomoc, problem