B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jakie istnieją typy nebulizatorów?

Posted on 04/03/2022 9:41am

Jeśli nie wiesz, jaki typ inhalatora kupić, to dobrze byłoby mieć świadomość, że nim pójdziesz do sklepu medycznego albo apteki, należy zastanowić się, z jakiego powodu właściwie masz zamiar go nabyć.
inhalator
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Czy będzie on przeważnie zwilżać układ oddechowy solą fizjologiczną i solą hipersoniczną czy też chcesz stosować lekarstwa silniejsze przepisane przez lekarza w wypadku tego typu dolegliwości jak astma. Warto wiedzieć, że nie każdy inhalator jest właściwy dla dowolnej substancji. Poza tym niektóre leki możemy wykorzystywać wyłącznie w inhalatorach pneumatycznych, ponieważ ultradźwięki mogłyby unicestwić ich cząsteczki, czyli modyfikować ich budowę chemiczną. Nebulizator pneumatyczny funkcjonuje poprzez rozbijanie płynu na mikroskopijne cząstki za pośrednictwem sprężonego powietrza, a w następnej kolejności są one rozpraszane w postaci małej mgiełki, którą możemy zobaczyć podczas wdychania.


Podczas każdego następnego wdechu, tego typu cząstki substancji leczniczej wchodzą coraz bardziej do naszych dolnych dróg oddechowych. Uśmierzają także objawy, leczą a również przyspieszają czas trwania dolegliwości. Głośność inhalatora równa się około 50 do 60 dB. Może nadawać się do wykorzystywania wszystkich lekarstw. Nie ma także żadnych ograniczeń dotyczących wieku. Jeżeli chodzi o nebulizator ultradźwiękowy, to produkuje on medyczny spray za pomocą fali dźwiękowej. Jego dużą mocną stroną jest to, że działa dosyć cicho. Niestety mankamentem jest to, że nie nadaje się on do wykorzystania niektórych lekarstw. Są to przykładowo antybiotyki, sterydy czy substancje o powiększonej lepKości.
Takiego inhalatora nie można także wykorzystywać w przypadku dzieci biofeedback dla dzieci poniżej pierwszego roku życia. W sprzedaży jest także nebulizator membranowy, który funkcjonuje przeciskając substancję poprzez membranę drgającą z częstotliwością około 100-200 kHz.

Tags: choroby, Kości, lekarza, pomoc