B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak radzić sobie w ekstremalnych okolicznościach czyli kiedy może się przydać karta przetrwania.

Posted on 27/11/2021 7:14am

Przed wielu laty prawdziwy mężczyzna wyruszał w lasy i dżungle, żeby tam zdobywać pożywienie dla swojej rodziny. Rzecz jasna udając się tam musiał mieć odpowiednie wyposażenie, tak aby miał szansę na całe wrócenie do domu. Obecnie jesteśmy otoczeni cywilizacją, dżungla jest gdzieś w odległych miejscach, co wcale nie będzie oznaczać, że w codziennym życiu odpowiednie wyposażenie nie będzie potrzebne.


Wręcz przeciwnie, co chwilę spotkać można przypadki, w jakich będzie potrzebny jakiś przyrząd lub gadżet, którym będzie można coś zrobić. Czy będzie to otworzenie puszki, wykręcenie śruby lub zmierzenie jakiejś długości, to nie da się zrobić tego ręcznie, i należy posiadać otwieracz, śrubokręt czy linijkę. Jeśli będzie się w mieszkaniu, to nie powinno być problemów, bo takie akcesoria powinny się szybko znaleźć. Jednak jeżeli jest się w terenie, to trudno wszystko ze sobą nosić, bo byłoby to po prostu mało wygodne.

Kiedy będziesz potrzebować pokrewnych informacji na temat omawiany w niniejszym wpisie, to wejdź tu q10 w tabletkach - na pewno te materiały także Cię zaintrygują.

Chyba że wymienione wyżej sprzęty oraz wiele innych znajdują się w niedużym gadżecie, o rozmiarach zwykłej karty płatniczej. Sprawdź
Obóz
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com


Taki niewielki gadżecik, znany także jako karta surviwalowa to bardzo funkcjonalne narzędzie, które posiada kilkanaście różnych funkcji. Dzięki temu że da się ją przy sobie nosić w portfelu lub kieszeni, to jest ona bardzo praktyczna, nie zajmując dużo miejsca. A równocześnie w wielu przypadkach może się przydać, bo starczy ją tylko wyciągnąć i użyć. Niektórzy mówią nawet na to wielofunkcyjna karta przetrwania, bo rzeczywiście w ekstremalnych przypadkach może nawet uratować życie. Sprawdź, czym jest wielofunkcyjna karta przetrwania.


Karty takie sprzedawane są przez liczne firmy, lecz często się różnią jakością. Dobrze wykonana karta to ogromnie wytrzymały, solidny kawałek stali, z powycinanymi narzędziami. Stal musi być nierdzewna, a równocześnie na tyle solidna, żeby karta poradziła sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Uważasz, że ten artykuł jest użyteczny? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze ten wiarygodny tekst - on również zwróci Twą uwagę.

Jeśli faktycznie by ona miała być wykorzystywana jako zabezpieczenie w nieprzewidzianych sytuacjach, to trzeba koniecznie postawić na odpowiednią jakość i wybrać najlepszą, jaką się znajdzie w sklepach.

Tags: narzędzia, karta, sprzęt