B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak przygotować pyszny tradycyjny sernik, aby zaskoczyć koleżanki oraz małżonków smakiem prawdziwego domowego ciasta

Posted on 28/10/2022 8:05am

Zwykły biały ser jest najprawdopodobniej najbardziej uniwersalnym produktem spożywczym i wcale nie trzeba być utalentowanym kucharzem, żeby być w stanie przyrządzić smaczne dania z użyciem wspomnianego składnika. Nawet świeżo upieczona pani domu nie powinna mieć żadnych kłopotów z usmażeniem naleśników bądź ulepieniem pierogów z serem. W nieco mniej różowym świetle ta sprawa przedstawia się, jeśli pod lupę weźmiemy pieczenie ciast - w tym przypadku należy mieć przynajmniej minimalne doświadczenie, żeby z brytfanki nie wyłożyć zakalca.

Sernik
Author: Baileys
Source: Baileys
Sernik tradycyjny to wypiek, o którym marzą partnerzy wracający do mieszkania po dniu spędzonym w pracy - suty obiad powinien zakończyć się wyśmienitym deserem, a kawa rozpuszczalna smakuje znacznie lepiej, jeśli towarzyszy jej porcja pysznego sernika. Żeby to ciasto smakowało tak mniej wymagającym panom, jak i bardziej wybrednym paniom, do wypieku należy obligatoryjnie użyć wiejskich jajek - te ze sklepu z pewnością nie będą tak dobre, jak te zakupione u gospodarza.

Następną kwestią staje się wykorzystanie środka spulchniającego - aby ciasto było kruchutkie, trzeba doń dodać sodę albo proszek do pieczenia. Jednak tradycjonaliści proponują, aby stosować naturalne składniki, czyli przykładowo smalec, a zamiast margaryny wykorzystać najzwyklejsze masło, które oczywiście nadaje pięknego aromatu. Żaden sernik tradycyjny nie może obyć się bez rodzynek, pomimo tego że znajdą się i takie łakomczuchy, które nienawidzą tych dodatków.

Mając na względzie upodobania bardziej oryginalnych smakoszy, warto czasami trochę zmienić zwyczaje i podać członkom rodziny sernik na zimno lub z wiśniami. Od czasu do czasu zamiast kruchego ciasta można też rozczynić drożdżowe, a nawet francuskie.

Czy zajmują Cię podobne zagadnienia? Jeśli tak, to jeszcze więcej (https://tmbpolska.pl/granulator-peleciarka/) takiego typu postów stworzono na naszej kolejnej stronie. Zachęcamy!

De facto liczy się głównie to, aby używać jedynie świeżych produktów, zatem zamrożone półprodukty już w przedbiegach odpadają.

Okazuje się, że wyśmienity smak to nie wszystko, równie istotną kwestią jest także właściwe podanie. Tradycyjny sernik o wiele lepiej będzie prezentował się, jeśli zostanie wyłożony na gustownej zastawie. Przy okazji warto też zadbać o wyjątkową oprawę ploteczek przy poobiedniej kawie i zaraz obok patery z sernikiem postawić flakon z bukietem świeżych kwiatów oraz koniecznie chociażby niedużą świeczkę.

Tags: owoce, świeczka, kawa, pierogi, pieczenie, kucharz, brzoskwiniami