B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jak efektywnie chudnąć? Poznaj nasze porady!

Posted on 29/11/2022 10:54am

Wiele ludzi w współczesnych czasach coraz większą uwagę przykłada do zdrowego trybu życia i utrzymania właściwej sylwetki, a również wagi. Nic w tym nadzwyczajnego - praktycznie zawsze każdy z nas chciał nieźle wyglądać, a aktualnie trend ten bez wątpienia przybiera na sile gdyż niemalże z każdej strony osaczają nas wszelkiego rodzaju trenerzy fitness i propozycje zdrowego jedzenia.
Jak praktycznie w tym wszystkim nie oszaleć, a równocześnie zachować dobre zdrowie?


Ćwiczenia to właściwie podstawa


piłka gimnastyczna
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com


Oczywiście dieta zdecydowanie jest również istotna, jednak jeśli chcesz wyglądać naprawdę dobrze, wówczas musisz chociaż raz na jakiś czas poświęcić nieco uwagi aktywności ruchowej. Wysportowane ciało o takiej samej wadze wygląda zdecydowanie o wiele korzystniej niż ciało osoby, która w ogóle nie ćwiczy. Znajdź po prostu swój ulubiony rodzaj aktywności - nieistotne, czy będzie to na przykład piłka gimnastyczna, trekking czy pływanie - ważne, żebyś ruszyła się raz na jakiś czas z kanapy. Wtedy nawet najzwyklejsza piłka gimnastyczna przed telewizorem bez wątpliwości da dobre efekty.


Jedzenie


Nie da się także nie zwracać uwagi na to, co dokładnie jesz. Powinnaś zmniejszyć ilość spożywanych produktów wysokoprzetworzonych. Jednocześnie w Twojej diecie powinno znaleźć się sporo sezonowych warzyw oraz owoców - ma to również tę zaletę, że są one po prostu tanie.
Jeżeli na dodatek ograniczysz słodkości i jednocześnie powstrzymasz się przed jedzeniem między zaplanowanymi mniej więcej co trzy godziny daniami i wracając z imprezy nocą nie będziesz zatrzymywać się na zjedzenie fast fooda, wówczas bez wątpliwości szybko uda się osiągnąć zaplanowany efekt.

Tags: imprezy, czas, bieg, produkt, osoby