B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Drobne truchtanie, jogging i offroad biegowy - czy bieganie w dalszym ciągu jest sportem nie wymagającym nakładów.

Posted on 07/08/2019 7:42am

W każdym roku rośnie ilość osób regularnie uprawiających różne dyscypliny sportowe. To doskonała wiadomość, mając na uwadze wieści o rosnącej tendencji do tycia już u najmłodszych. Z jednej strony są więc nastolatki migające się od zajęć sportowych, zaś z drugiej znajduje się coraz liczniejsza grupa ludzi mających świadomość konieczności aktywnego spędzania czasu. Pośród nich sporą grupę zaczynają stanowić biegacze.

koszulki biegowe
Author: David McSpadden
Source: http://www.flickr.com
Jest to z pewnością związane z faktem dużej swobody treningu, jaką dysponuje osoba uprawiająca jogging czy offroad biegowy. Nie trzeba korzystać z drogiej sali, kupować specjalistycznego sprzętu czy uczyć zasad uprawiania takiego sportu. Rzecz jasna jak w każdym sporcie, trzeba zadbać o odrobinę wiedzy dotyczącej technik biegania oraz intensywności treningów. Jednak poza zdobyciem podstaw z zakresu samego biegu i zakupem stosownej odzieży dla biegaczy, wiele więcej nie trzeba. Tak naprawdę biegać się da w dowolnym stroju, lecz zainwestowanie w dobry zestaw sportowy z pewnością znacznie poprawi komfort biegania.koszulki do biegania z nadrukiem
Author: RESERVED
Source: RESERVED
W sklepach dostępna jest bardzo duża liczba najróżniejszych marek sprzedających odzież dla biegaczy. Firmy te przeganiają się w pomysłach na zdobycie odbiorców, wymyślając coraz to kolejne urozmaicenia i technologie, aby zachęcić do kupowania. Dawno minęły czasy najzwyklejszych dresów z bawełny ze ściągaczami przy kostce i luźnego podkoszulka z bawełny który się będzie nadymał jak balon podczas biegu. Do wyboru obecnie są koszulki biegowe z nadrukiem np. odblaskowym dla poprawienia bezpieczeństwa biegacza, koszulki (zobacz koszulki polo z nadrukiem) z materiałów odprowadzających pot z ciała, koszulki termoaktywne, czyli regulujące temperaturę biegacza. Nowością są koszulki kompresyjne, czyli mające w newralgicznych miejscach włókna uciskające odpowiednie fragmenty mięśni. Zdaniem wytwórców mają one stymulować grupy mięśni do wydajniejszej pracy i przyspieszyć ich regenerację. Analogicznie wybierać można pośród spodenek do biegania. One również produkowane są w różnych wersjach i odmianach, zależnie od wymagań sportowa i warunków, w jakich będzie biegał.

Tags: sport, odzież, koszulki, biegacz