B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Dobre strony urlopu nad morzem

Posted on 05/11/2019 7:51am

Czy byłeś kiedykolwiek w sytuacji, w której zostałeś zmuszony do wyboru między wczasami w górach a wczasami nad morzem? Jeżeli należysz się do grupy ludzi uwielbiających góry, twój wybór nie należał do trudnych. Jeśli wolisz jednak spędzić czas wolny w nadmorskim kurorcie, wybierałeś morze bałtyckie bez zastanowienia. Co jedna stanie się w momencie, kiedy nie jesteś zdecydowany, partnerka chce nad Bałtyk, mama – oczywiście przeciwko twojej żonie – oświadcza, że tylko w górach będzie się czuła, a dzieci co pięć minut zmieniają zdanie? Więc… Na początek, współczujemy bo musisz mieć naprawdę niełatwą sytuację.

wakacje nad Bałtykiem
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Z drugiej strony zaufaj nam, że nie jesteś pierwszym i z pewnością nie ostatnim mężczyzną stykającym się z tego typu problemem.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na prezentowany temat? To bardzo dobrze, gdyż pod linkiem hotel ze spa nad morzem znajdziesz ciekawe informacje, które Cię zaabsorbują.

Postaramy się jednak przedstawić ci pewną propozycję, którą z kolei ty będziesz mógł zaproponować swoim bliskim.

na plaży
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Wakacje spędzone nad morzem mają sporą ilość zalet. Dobrze jest pojechać nad Bałtyk ze względów zdrowotnych. W 1811 roku odkryto pierwiastek chemiczny o nazwie jod, a w 1813 roku dokładnie go zbadano. Okazuje się, że jod to mikroelement niezbędny do życia człowieka. Przyjmuje się go z żywnością i płynami. Ale także z wdychanym powietrzem. Naukowcy udowodnili, że najwięcej jodu jest w okolicach nadmorskim, a im dalej od zbiornika wodnego, tym mniej jodu w powietrzu. Jeśli organizm przez zbyt długi czas ma zbyt niski poziom jodu, może zachorować między innymi na nadczynność tarczycy. Co skłania do refleksji, statystyki mówią, że kobiety cierpią na tę chorobę aż pięciokrotnie częściej niż mężczyźni.

Konkluzja? Przedstaw te dane żonie i mamie, a ponownie rozważą urlop nad morzem (więcej: szczegóły pewnej oferty na stronie Poza czynnikiem zdrowotnym, polskie morze, choć nie należy do najczystszych na świecie, słynie ze swoich pięknych, szerokich, piaszczystych plaż. Piasek nad polskim morzem jest delikatny i drobniutki, co w porównaniu chorwackimi skalistymi plażami jest o niebo bardziej delikatne dla naszych stóp (dodatkowe informacje - ).

Nad morzem wystarczy wejść do przyjemnie chłodnej wody i ochłodzić nasze rozgrzane od palącego słońca ciała. Kolejnym ważnym elementem występującym częściej nad Bałtykiem niż w górach jest liczba ciekawych wydarzeń kulturowych czy liczebność atrakcji dla dzieci. Niemal wszędzie spotkać można sklepy z pamiątkami, salony gier z automatami a także budki z goframi i lodami.

Urlop nad morzem spowoduje, że cała rodzina, nawet ta najbardziej niezdecydowana, spędzi bardzo miłe i niezapomniane chwile.

Tags: jod