B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Czy biegacze odczuwają nową ochotę do życia i czują się lepiej uprawiając ten sport?

Posted on 28/07/2021 10:05pm

Osoby biegające mogłyby pochwalić się znakomitą kondycją i dobrym zdrowiem. Uprawianie takiego sportu działa na nasz system bardzo kompleksowo. Po kilku tygodniach jego uprawiania zauważymy mnóstwo pozytywnych rezultatów.


Jeśli ktoś uprawia bieganie może zaobserwować u siebie niższe tętno w bezruchu, obniżone ciśnienie tętnicze czy znacznie zwiększoną wydolność organizmu.
bieganie
Author: Jeroen Fossaert
Source: http://www.flickr.com


Układ mięśniowy staje się mocniejszy. W przypadku pań jest to szczególnie istotne, gdyż są one często podatne na osteoporozę. W wyniku uprawiania takiego sportu którym jest bieganie, ma miejsce obciążenie kości, co jest bardzo istotne w ich odnowie. To w wyniku bezruchu kości stają się słabe oraz kruche. Bieganie w walce z osteoporozą jest bardzo ważne, bo spożywanie mleka i wchłanianie dużej ilości wapnia nie jest wyjściem.


U osób biegających pojemność płuc mierzona spirometrem jest wyższa. Jak bardzo jest to ważne wiedzą wszyscy. Im dłużej biegamy, nasz jeden oddech dostarcza do tkanek mięśniowych bardziej znaczące ilości cennego dla nich tlenu. W słowniku biegacza słowo zadyszka nigdy nie zagości, gdyż będzie wykonywał mniejszą ilość oddechów na minutę. Dzięki bieganiu spalamy największą ilość kalorii. Co ważne, to jeszcze po skończonym bieganiu system spala kalorie. Dla mnóstwa ludzi bieganie mogłoby zostać formą odpoczynku oraz odreagowanie od stresu, jakiego dziś mamy niemało. Za sprawą biegania i związaną z nim produkcją endorfin mogłoby nakręcać cię oczyszczenie lub osiągane dzięki niemu rezultaty.
Można doznać także uczucia, kiedy po bieganiu jesteśmy pobudzeni do życia oraz wypoczęci, a także weseli i uspokojeni. Dzięki bieganiu dużo osób powraca do pracy ze świeżymi pomysłami.

Jeżeli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na informacje (http://bergson.pl/damskie-odziez-trekkingowa-damska/spodnie-turystyczne-damskie/), które podnosi podobną kwestię. Tamten materiał zapewne także Cię zaciekawi, więc kliknij ten link.

Regularne bieganie podniesie odporność organizmu oraz dotleni mózg.

Tags: relaks, poziom cholesterolu, system, rezultaty