B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Croissant – doskonały na śniadanie

Posted on 07/10/2022 10:29am

Crossaint to rogal rodem z Francji, a jego nazwę każdy wymawia inaczej. Tyle że niezależnie od sposoby artykulacji, warto się pospacerować do piekarni i spróbować tej słodyczy choć raz. Rogal jest wyrabiany z ciasta francuskiego. Z tego powodu jest chrupiący i delikatny, a do tego wyjątkowo pyszny.


rogalik
Author: Dan Cake
Source: Dan Cake
Rogal jest dostępny w różnych opcjach. Klasyczna wersja to croissant z musem, jednak warto też spróbować rogala z Nutellą - idź na stronę. Dla każdego coś dobrego.

Jednak miast kupować gotowy produkt, o znacznie bardziej satysfakcjonującą opcją jest przygotowania własnego croissanta. Wówczas będziesz mogła zjeść świeżo po upieczeniu, co oznacza, że będzie nawet doskonalszy. Wykonanie rogala jest bardzo proste a w sieci znajdziesz mnóstwo przepisów, które umożliwią przygotowanie rozmaitych opcji.

Czekasz na następny post? Pragnę powiadomić Cię, że autorska witryna (http://www.atomrtg.pl/) jest już gotowa. Więc zachęcam do lektury.

To świetny pomysł na francuskie śniadanie.


Francuzi są znanie ze swojej kuchni. I mimo że nie każde posiłki przypadają do gustu nam Słowianom, to mimo tego croissant okazuje się tak uniwersalny, ze na pewno Ci zasmakuje. Ponadto jest idealny właśnie na śniadanie. Świetnie nadaje się do tego, by zastąpić nim klasyczne herbatniki. A jeżeli goście przyjdą w odwiedziny, również
śniadanie
Author: Fotolia
Source: Fotolia
możesz ich poczęstować francuskim rogalikiem.

Doskonałym rozwiązaniem jest ponadto przygotowanie croissantów właśnie zanim przyjdą goście. Niewiele osób jadło takie rogalik wykonane własnoręcznie, więc przyjaciele będą przyjemnie zaskoczeni, gdy zaproponujesz im przepyszny posiłek. Dokładnie rozplanuj wykonywanie rogalików, bo wtedy będziesz mogla w ten sposób zmierzyć czas, żeby wypieki były ciepłe właśnie na przyjście znajomych. Rogal warto wypełnić musem lub Nutella. Warto też podać te składniki dodatkowo obok rogali. Jeżeli ktoś zechce, przesmaruje croissanta na wierzchu wedle własnego uznania.

Tags: produkt, poczęstunek, piekarnia, croissant