B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Co to jest triathlon i jak się dobrze przygotować do wzięcia udziału w zawodach?

Posted on 18/12/2019 7:51am

Osoby zafascynowane sportem często stawiają przed sobą stale wyższe poprzeczki. Nie wystarczy im już sam wysiłek fizyczny, pragną rywalizować z kimś i osiągać coraz to lepsze wyniki. Można się w związku z tym spodziewać, iż osoba zaczynająca własną przygodę na przykład z bieganiem, za pewien czas będzie chciała wziąć udział w długim biegu na czas. Połączenie wysiłku fizycznego z rywalizacją staje się bowiem bardziej ciekawsze. Niektórym po jakimś czasie nie wystarczy jedynie jeden rodzaj sportu oraz po czasie poszukują czegoś więcej. Taką interesującą odmianą może być na przykład triathlon.

trening
Author: + Rainbow +
Source: http://www.flickr.com
Jest to niesamowicie wszechstronna dyscyplina, która wymaga ogromnej ilości wysiłku. Triathlon zwany inaczej trójbojem to połączenie pływania, jeżdżenia na rowerze i pływania. W naszym kraju mamy dużo amatorów tego sportu, dlatego możemy bez problemy znaleźć miejsca, w których rozgrywane są takie konkurencje zarówno na poziomie zawodowym jak i amatorskim. Jeżeli chodzi o triathlon trening jest tutaj niesamowicie istotny. Musimy poświęcić na coś takiego sporo czasu ze względu na to, iż mamy do czynienia nie z jedną, ale z trzema dyscyplinami. W jaki sposób najlepiej przygotować się do takich zawodów? Dowiedz tutajNależy mieć świadomość, iż takie treningi zajmują niesamowicie sporo czasu. Sporo również jest zależne od tego, na jaki dystans chcielibyśmy się zdecydować. Nie ma sensu od razu porywać się od razu na Ironmana, lepiej miast tego sprawdzić się w trasie standardowej, albo sprinterskiej. Z czasem będzie można stawiać sobie poprzeczkę oczywiście wyżej. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę ze swoich słabości i je w głównej mierze trenować. To będzie naszym kluczem do sukcesu. Jeżeli uda nam się podciągnąć z rzeczy, które sprawiają nam trudność to i ten ostateczny wynik będzie lepszy. Jak chcielibyśmy podwyższać naszą wytrzymałość warto skupić się na interwałach. Jeżeli dużym problemem jest poziom siły, to warto poćwiczyć nad masą.

Ciekawy artykuł? Jeżeli tak uważasz, to bez wahania kliknij tu, gdyż niewątpliwie warto zobaczyć ponadto (www.najlepszapsychoterapia.com/katowice/) inne pokrewne materiały.

Świetne jest wbieganie lub też jeżdżenie pod górę, lub też pływanie w wodzie, w jakiej musimy się zmagać z falami.

ćwiczenia
Author: Erik Nomm
Source: http://www.flickr.com
Trzeba wyznaczyć sobie plan treningowy na dłuższy czas, nastawiając się na przygotowanie się konkretnie na zawody, na jakich najbardziej nam zależy np. . Dobrze będzie posłużyć się kalendarzem i rozpisać sobie poszczególne miesiące, tygodnie i dni tak, żeby wiedzieć ile mamy czasu i jak dużo powinniśmy trenować. Mierzmy siły na zamiary i zakładajmy sobie możliwe do osiągnięcia cele. To znaczy nie decydujmy się po miesiącu trenowania na dystans bardzo duży, może nas to tylko zrazić.

Tags: sport, zawody, dystans