B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Co powinieneś się dowiedzieć nim zaczniesz trenować grę w tenisa?

Posted on 23/05/2022 7:29am

Tenis ma wyjątkowo długą, sięgającą czasów średniowiecza historię. Sport ten bardzo szybko stał się popularny na terenie całej Europy. Teraz także jest sportem bardzo popularnym i chociaż kiedyś określano go mianem kry królewskiej nie jest dzisiaj dostępny tylko dla elit.


Aby zacząć trenować grę w tenisa, niezbędny jest odpowiedni sprzęt: piłki do tenisa, rakieta tenisowa, wysokiej jakości buty. Piłki do tenisa są tak samo ważne, jak porządne buty tenisowe i rakieta. Ustalone przepisy regulują jaką barwę powinny mieć piłki do tenisa, średnicę i ciężar. Do gry w tenisa trzeba używać wyłącznie piłek mających żółty lub biały kolor. Jeśli chodzi o ich ciężar, to nie może on przekraczać 58, 5 grama. Z kolei maksymalna akceptowalna średnica piłek do tenisa wynosi 6,67 centymetrów.

Do przeszłości odeszły czasy, kiedy na korcie dostrzec można było zawodników jedynie w białych strojach. Obecnie standardowe są kolorowe stroje tenisowe. Na biało ubranych zawodników podziwiać można tylko na meczach, które rozgrywane są na kortach Wimbledonu – jednej z dzielnic Londynu. Rozpoczynając grę w tenisa, należy zastanowić się nad kupnem odpowiednich butów - zobacz, ile kosztuje profesjonalna piłka do tenisa. Buty do tenisa muszą mieć przede wszystkim głęboki bieżnik, który uchroni przed poślizgami w trakcie meczu.

zerknij na stronę Novasport
Author: K.M. Klemencic
Source: http://www.flickr.com
Podczas gry w tenisa obowiązują rzecz jasna określone przepisy, które regulują nie tylko zasady gry, wymiary piłek tenisowych, ale także wymiary kortu. Mecze tenisowe mają miejsce na korcie ziemnym, którego długość wynosi 23,77 metrów, a szerokość 8,23 metrów. Środek kortu dzieli się na dwie części siatką , którą zawiesza się na wysokości 91,4 cm. Nauka gry w tenisa wymaga głównie bardzo dużo cierpliwości.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie napoje roślinne bezglutenowe, którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego!Każdy początkujący gracz musi się nauczyć, jak prawidłowo pracować nogami, ale też wielu uderzeń i chwytów. Nie warto jednak zniechęcać się niepowodzeniami, które na początku będą się przydarzały. Przy odpowiedniej porcji cierpliwości na pewno każdemu uda się nauczyć się gry w tenisa. Nawet najbardziej utytułowane gwiazdy tego sportu zaczynały swoje wielkie sukcesy od porażek. Tenis jest grą dla wszystkich, pomaga ukształtować piękną i pozbawioną zbędnego tłuszczyku sylwetkę. To gra, która pozytywnie wpłynie na całe ciało i ogólną kondycję.

Tags: tenis, mecz, korty